Вітаємо Івахнянську сільську раду із зайнятим другим місцем в обласному конкурсі на кращу сільську раду за результатами діяльності у 2015 році. 
     Бажаємо й надалі подальших успіхів у розвитку місцевої територіальної громади, творчих злетів, життєвого оптимізму, втілення всіх задумів на благо розквіту рідного краю! Нехай усі життєві негаразди обходять Вас стороною, а непохитна віра у щасливе майбутнє додають сили і наснаги!   
 
 
Виконавчий апарат районної ради
 
 

 

ДОВІДКА

 

про  показники та досягнення

Івахнянської  сільської ради

Монастирищенського району

Черкаської області

протягом  2015 року 

за критеріями конкурсу

на кращу сільську раду

 

    Івахнянська сільська рада  є органом місцевого самоврядування, який представляє інтереси територіальної громади  села Івахни,   що  розташоване за  18 кілометрів на південний захід  від міста   Монастирища.    В селі 489 дворів.  В адміністративних межах  Івахнянської сільської ради знаходиться  3017 га  земель.  Станом на 01.01.2016  чисельність населення в селі склала 1068 осіб.  З них 385 громадян пенсійного віку та 497 працездатного населення.  Кількість працюючих на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності  складає 86 осіб.  В селі проживає 2 інваліди війни, 9 учасник  бойових дій, 31 учасника війни, 6 ліквідатора  аварії на ЧАЕС.
          За 2015 рік  в селі Івахни  народилося 8 немовлят, 18 жителів померло.
        На території Івахнянської сільської ради розміщені і функціонують  такі об’єкти соціальної сфери:
        Івахнянська  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів,  фельдшерсько-акушерський  пункт, дитячий садок «Колосок», сільський будинок культури,  сільська бібліотека.
        
Виконання сільського бюджету
 
      Основними джерелами наповнення сільського бюджету є орендна плата за використання земель запасу і резервного фонду  та  водойм, податок з доходів фізичних осіб, земельний податок, фіксований сільськогосподарський податок, єдиний податок,  платниками якого є сільськогосподарські підприємства,  приватні підприємці,  що  здійснюють підприємницьку діяльність на території сільської ради.
    На  території   сільської ради    розрахунок   орендної плати за землю здійснюється  відповідно до  нормативно- грошової    оцінки  земель  із застосуванням коефіцієнта індексації на звітний рік і становить :
      - землі водного фонду   - 5%
      - землі сільськогосподарського призначення – 4,5%
      - землі комерційного призначення – 6 %
     - землі під господарськими будівлями – 5299,76 за 1га ( згідно договору).
    У  2015 році  доходну частину сільського бюджету виконано на 105,5 %, що в сумі склало 1037314.88 грн.  Надходження  від  орендної плати  за використання земель запасу і резервного фонду  та водойм склало  302862,41 грн. або 103 %  до плану.  Земельного податку надійшло 9406,70 грн., що становить 150 %  річного  плану.   Єдиний податок сільськогосподарських виробників -  234751,93 грн., або  122% до  плану та  єдиного податку з фізичних осіб надійшло 70503,50 грн., що становить 85%.Акцизного  податку з реалізації  суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі надійшло 6731,57грн., що становить 135%. Дотація  вирівнювання з державного бюджету,  запланована в сумі 362728  грн.,  надійшла в повному обсязі.
       В 2015 році до спеціального фонду сільського бюджету надійшло плати за послуги 9932,80грн., що становить 141%.,  плата за оренду майна -14545,25 грн., що становить 132%, самооподаткування – 7680грн., що становить 89%. 
    Видаткова частина сільського бюджету в 2015 році виконана  на 90%, що в сумі склало 1488082,38 грн.  З них поточні видатки в сумі склали 1120620,24 грн., капітальні видатки 367461,14 грн.
         Видатки на утримання склали:
-         державне управління  -  282761,53 грн.  або  93,5% до плану
-         дошкільна освіта         -  330591,46 грн.   -    90,6 %
-         культура                       -  137896,94 грн.     -  89,3 %
-         інші                               -  322304,26грн.      – 85,5%
         З метою контролю за дотриманням  розрахункової дисципліни сільською радою систематично проводяться акти звірки платежів до бюджету. Тому майже всі види податків до сільського бюджету суб’єктами господарювання сплачуються своєчасно, згідно із встановленими термінами.
 
 
Економічний та соціальний розвиток території
 
      На  території  Івахнянської  сільської ради здійснюють свою  діяльність такі сільськогосподарські підприємства, як : ПрАТ «Райз-Максимко»,  СФГ «Наталочка», СФГ «Промінь», СФГ «Люкс і К»,фізична особа ЯненкоМ.М., а  також землі запасу та резервного фонду сільської ради.  Всі підприємства,  які орендують земельні і майнові паї громадян,  в обов’язковому порядку сплачують податки до сільського бюджету  та надають селянам безкоштовно послуги з  обробітку присадибних земельних ділянок. Сільською радою з  керівниками  фермерських господарств укладено соціальні угоди в розмірі 100 грн. на 1 га земель, кошти від яких використовуються на утримання закладів соціальної сфери та вирішення нагальних потреб територіальної громади. В 2015 році кошти та послуги  на виконання соціальних угод всіма сільськогосподарськими формуваннями надані в повному обсязі.
   Об’єкти  водного фонду по Івахнянській сільській раді складають річка Гірський Тікич з плесом 9,6 га та ставок 0,38га.
    З ініціативи та підтримки сільської ради в селі створений і ефективно функціонує обслуговуючий  кооператив «Івахни-вода», що обслуговують 160 членів- жителів села. 
   У приватних  господарствах  жителів села утримується 137 голів корів, 72 голови молодняка ВРХ, 513 голів свиней, птиці 4301 голів, коней 15 голів.  Для їх  утримання  громадянам села  виділено у користування 66,045 гапасовищ і сінокосів.
  Івахнянська сільська рада постійно працює над вирішенням питань покращення соціально-побутових умов жителів своєї територіальної громади. У 2015 році завдяки злагодженій роботі органу місцевого самоврядування,   за підтримки  керівництва району,  народного депутата  в селі Івахни проведено вуличне освітлення і встановлено 172 вуличних ліхтарі.  До 160 житлових   будинків в селі підключене  централізоване водопостачання.   Сільська рада спільно з сільським кооперативом і надалі працює над питанням  забезпечення централізованого  водопостачання на території всього населеного пункту.
  На території населеного пункту працює відділення поштового зв’язку.
   Забезпечено щоденне  автобусне сполучення  села з районним центром. Для зручності громадян в  2012 році в центрі села сільською радою  замінено автобусну зупинку та ще одну зупинку встановлено за сприяння народного депутата.
   Значну увагу Івахнянська сільська рада приділяє питанням покращення стану доріг на території села. В 2014-2015 роках за кошти сільської ради та  з  допомогою  особистої  трудової  участі жителів села було побудовано  дорогу  з  твердим   покриттям по  вулиці Перемоги (400 м), Миру ( 200м)  та   по вул. Маяковського (300м).  В цілому вартість  даних   робіт   склала 49602,00 грн.  При цьому,  роботи з
будівництва сільських доріг  проводились за рахунок коштів,  отриманих в рахунок соціальних  угод.
    Варто відзначити, що Івахнянська сільська рада в районі  є взірцем найбільш ефективної співпраці з господарюючими структурами, що функціонують на її території. Завдяки цій співпраці вдається вирішувати цілий  ряд  нагальних  питань в селі. Зокрема,  на умовах спів фінансування   коштів з сільського та  районного бюджету, коштів,  виділених   ПрАТ  «Райз-Максимко»,  з метою енергозбереження замінено частину вікон у Івахнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів,  а також  всі вікна і двері(першого поверху) в приміщенні дитячого садка.   Місцеві  сільськогосподарські  підприємства надають значну допомогу у питаннях очищення  доріг в зимовий період, вивезення сміття, завезення палива для потреб закладів соціальної сфери та жителів села, тощо.
   На  території сільської ради функціонують  5 торгівельних  точок. Торгівельні заклади забезпечують населення продуктами харчування, промисловими і господарчими товарами, насінням овочевих та деяких сільськогосподарських культур.
  У 2015 році сільською радою було вирішено ряд інших питань, а саме:   огороджено територію фельдшерсько-акушерського пункту,  проведено ремонтні роботи в приміщенні сільського будинку культури та сільської ради, замінено вікна та двері в дитячому садку та бібліотеці. Значна увага приділялась питанням благоустрою населеного пункту, належному утриманню пам’ятників, кладовищ, сільських скверів.
 
       Сприяння розвитку сільськогосподарського виробництва
 
 
   Основна частина жителів села Івахни займається веденням особистого підсобного господарства. Реалізація сільськогосподарської продукції, отриманої в особистих підсобних господарствах,  є важливим чинником у структурі  загальних доходів громадян села.  Тому сільською радою здійснюються заходи щодо підтримки ведення громадянами особистого підсобного  господарства.  Під пасовища для ВРХ  жителям села виділено  66,35 га пасовищ і сінокосів. Для потреб  працівників соціальної сфери   села надані земельні ділянки розміром 1,5 га.
    Багато жителів села  у своїх господарствах утримують пасіки, в яких  налічується 167 бджолосімей. Такі жителі підтримуються місцевими фермерами, виділяючи їм матеріальну допомогу.
   Налагоджена співпраця   сільської ради і державної ветеринарної служби району щодо проведення   ветеринарного огляду  худоби в особистих підсобних господарствах. На території населеного пункту працює ветлікар.
 
Реформування земельних відносин
 
  Основну частину земель сільськогосподарського призначення на території Івахнянської сільської ради орендує  приватне акціонерне товариство «Райз-Максимко». Середній розмір паю на території сільської ради  складає  3,28 га.   Орендна плата за використання земельних часток (паїв)  в грошовому виразі складає 6824 грн., (7%- від нормативно-грошової оцінки земель).   89 % селян отримують орендну плату в натуральному виразі, що включає  2900 кг зерна,50 кг цукру та безкоштовний   обробіток   присадибної земельної ділянки площею до 0,25 га., а також у випадку смерті орендодавця орендарі виділяють кошти в сумі 2000грн. на ритуальні послуги.
   Загалом 15 % громадян, які проживають на території Івахнянської сільської ради оформили право власності на землю, одержали державні акти на присадибні земельні ділянки. 100% жителів села оформили  земельні частки (паї). 117 працівники соціальної сфери отримали державні акти на право власності на землю.
   В 2013 році сільською радою замовлена та виготовлена нормативно - грошова оцінка земель, яка використовується для розрахунку ставок орендної плати та земельного податку. 
   Землі державної власності на території  сільської ради в повному обсязі використовуються за цільовим призначенням  відповідно до укладених договорів.
 
Охорона довкілля
 
  Івахнянська  сільська рада чітко дотримується природоохоронного законодавства. На виконання Програми благоустрою села Івахни на 2014-2015 роки його територія  розподілена і закріплена за підприємствами, організаціями, орендарями та громадянами. Постійно проводяться суботники по прибиранню закріплених територій. Для утримання в належному стані сільських парків, кладовищ, узбіччя доріг залучаються безробітні, які перебувають на обліку в Монастирищенському районному  центрі зайнятості населення.
  До порушників природоохоронного законодавства застосовуються заходи  адміністративного впливу. У 2015 році був 1 випадок  накладення штрафу  за порушення благоустрою території.
   У 2015 році в рамках програм «За чисте довкілля»  сільською радою  організовано суботники з наведення належного  санітарного стану на території села,  ліквідовано стихійні сміттєзвалища,  закладено клумби біля сільської школи, сільської ради. На території школи посаджено вишневиу садок, а всього населенням висаджено близько 1000 дерев і кущів.
   В селі  відведено місце  під  сміттєзвалище. Побутові відходи та сміття  вивозяться на сміттєзвалище транспортом населення, фермерських господарств. Захоронення відходів проводиться  1 раз на місяць.
   Для контролю якості питної води районною санітарно-епідеміологічною службою  проводиться вибірковий відбір проб з криниць населення. 
 
Охорона здоров’я
 
    Медичне обслуговування жителів села  Івахни  здійснює сільський фельдшерсько-акушерський  пункт,  який  з  2011  року  передано  в  управління  центральної районної лікарні  та на утримання  з районного бюджету.
  Але  питання  функціонування  в  селі  медичного  закладу  постійно перебуває   на  контролі  сільської ради.
  Технічний стан  будівлі фельдшерсько-акушерського  пункту  добрий. За  кошти сільського бюджету  проведено поточний ремонт оглядової та маніпуляційної  кімнат, встановлено пластикові вікна,встановлено паркан з метало профілю, зроблений ганок біля будівлі  фельдшерсько-акушерського пункту. Медичний заклад в осінньо-зимовий період опалюється природнім газом. До приміщення  ФАПу підключено централізоване водопостачання та водовідведення. Працівники закладу забезпечені телефонним зв’язком.
  Сільський медичний заклад частково  забезпечений необхідним медичним обладнанням. За  результатами проведеної в 2011 році  акредитації   медичний  заклад отримав   вищу категорію акредитації, а в 2014 році отримав підтвердження вищої категорії.
  Медичні послуги населенню у фельдшерсько-акушерському пункті надають : фельдшер, акушер, медсестра фізкабінету і молодша медична сестра.
   Для якісної роботи медичного закладу ще у 2010 році  було придбано глюкометр, що дає змогу більш правильно визначити стан хворого.
Показники діяльності медичної установи у 2015 році у відсотках до загальної кількості населення такі:
-         вимірювання артеріального тиску – 100 %;
-         цитологічне обстеження жіночого населення -  90 %;
-         профілактичні медичні огляди -  100 % ;
-         щеплення дитячого населення -  98 %;
-         випадки запущених форм онкологічної патології -  0 випадків;
-         смертність дітей до 1 року життя  - 0 випадків;
-         пологи вдома – 0 випадків.
-         профілактичний медичний огляд школярів – 100%
-         профілактичний огляд  дітей в дошкільного віку – 100%
 
Освіта
 
   З освітніх закладів на  території сільської ради  функціонують  Івахнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів  та  дитячий садок «Колосок».
    В школі здобувають освіту 94 учні , працюють 22 вчителів і 10 осіб обслуговуючого персоналу. Навчальний заклад утримується за рахунок коштів районного бюджету, але  сільською радою прийнята  Програма сприяння розвитку освіти на території Івахнянської сільської ради, якою передбачено надання матеріальної та фінансової допомоги школі для проведення ремонтів,  спортивно – оздоровчої та виховної роботи з сільського бюджету.
        В  рамках даної програми у  2015 році  сільська рада виділяла кошти на утримання закладу освіти в сумі 10000,00 грн., на оздоровлення учнів в літній період в сумі 11000,00грн.,  на ремонт приміщення школи 80000,00 грн., а також 27 400,00грн. ПрАТ «Райз-Максимко» згідно соціальних угод.
      Питанням функціонування освітніх закладів на території села приділяється значна увага на сесіях сільської ради і засіданнях виконкому.   Сільською радою проводиться робота  із  спонсорами,  щодо  виділення  коштів  на проведення ремонтів, оздоровлення дітей в пришкільному оздоровчому таборі, закупівлю спортивного інвентаря, покращення матеріально- технічного стану приміщення школи.   Впродовж останніх років за рахунок  спонсорських та бюджетних коштів в приміщенні школи  встановлено  частину  пластикових  вікон, проведено реконструкцію спортивного залу. В планах будівництво модульної котельні для опалення шкільного приміщення.
  В приміщенні школи обладнаний  сучасний  комп’ютерний клас з підключенням до системи  Інтернет, в якому діти мають змогу отримувати навики роботи з комп’ютером  та  освоювати  сучасні інформаційні технології.
   Слід відмітити, що загальною  середньою  освітою  охоплено всіх  дітей шкільного віку,  які проживають на території сільської ради.
   Надзвичайно велика увага з боку сільської ради   приділяється функціонуванню  дошкільної дитячої  установи в селі, яку відвідують 25 дітей.
   Впродовж останніх п’яти років в дитячому садку  проведено реконструкцію системи опалення, встановлено котел на твердому паливі, що дає змогу опалювати весь перший поверх установи.  В 2015 році за кошти сільської ради, спонсорської допомоги в приміщенні дитячого садка встановлено пластикові вікна, двері, закуплено бойлер для нагріву води. За підтримки народного депутата придбано комп’ютер, плазмовий телевізор. Проведено поточні ремонти всередині приміщення дитячого садка, відремонтовано ігрові споруди,  встановлено нових дитячий майданчик.
         З 2003 року (з моменту прийняття дитсадка на баланс сільської ради)  сільською радою створено всі необхідні умови для нормального функціонування цього закладу:  закуплено іграшки,постіль,посуд. господарський інвентар, здійснюється фінансування та харчування дітей, передплачуються періодичні видання, тощо.
  В дитячому  садку  працюють 4 кваліфікованих спеціалісти.
  Педагогічні працівники в селі забезпечені житлом і присадибними земельними ділянками. Розмір земельних ділянок, виділених працівникам освіти для ведення особистого селянського господарства складає 1,5 га.
  При  виконкомі сільської ради створена і діє опікунська рада. Щомісячно  проводяться засідання опікунської ради,  на яких розглядаються проблемні питання, а саме: відвідування дітьми школи, робота з проблемними сім’ями, направлення на оздоровлення дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей,  поведінка неповнолітніх в позаурочний час, тощо.
 
 
Соціальний захист та зайнятість
 
   На  щоденному контролі  сільської ради  перебувають  питання соціального захисту малозабезпечених громадян та  пільгової категорії населення.
   Щорічно проводяться суцільні обстеження матеріально – побутових умов проживання пенсіонерів, надається допомога при оформленні субсидій на придбання твердого палива.  Зокрема,  у 2015 році сільською радою  надана допомога в оформленні субсидій  132 сім’ям.
  Інваліди Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, учасники війни, які проживають на території сільської ради в повному обсязі  отримали грошову компенсацію за тверде паливо і скраплений газ. 
   До Дня Перемоги, річниці аварії на ЧАЕС сільська рада, керівники фермерських господарств, приватні підприємці  виділяють  кошти на придбання продуктових наборів для інвалідів війни, учасників бойових дій, солдатських вдів, ліквідаторів аварії на ЧАЕС по 200 грн. на особу.
   До дня людей похилого віку людям старшим за 90 років також надаються продуктові набори за рахунок сільської ради  та кошти в сумі  200 грн.  на особу.
  В колективних договорах підприємств та організацій передбачені і виконуються пункти, що посилюють соціальну захищеність працівників. Зокрема, передбачено надання додаткових відпусток,  допомоги при народженні дитини, при одруженні, на поховання, допомоги на лікування, тощо.
   В селі на постійній основі працює медична сестра від  Товариства Червоного Хреста,  яка надає медичні послуги на дому одиноко проживаючим та інвалідам, а  також соціальний працівник від територіального центру, за якою закріплено 16 осіб одиноких пристарілих громадян села.     Для  обслуговування малозабезпечених громадян села на громадські роботи з числа безробітних  направляються працівники від Товариства Червоного Хреста і територіального центру, а для надання допомоги жителям села у оформленні документів на субсидію залучалися жителі з числа тих, які перебувають на обліку в Монастирищенському центрі зайнятості.
  Систематично фельдшер сільського фельдшерсько-акушерського пункту проводить  надомне  обстеження і надає медичну допомогу інвалідам.
  Активну участь сільська громада взяла в проведенні благодійного місячника милосердя. Навесні 2015 року  було заготовлено майже 1,5 тонни картоплі для  районної організації Товариства Червоного Хреста та майже 2 тонни для районної лікарні.  Впродовж року громадою  були зібрані і направлені через волонтерів  в зону АТО продукти харчування, теплі речі, кошти для потреб воїнів. Координувала дану роботу сільська рада.
    Сім*ї погиблому учаснику АТО за ініціативи Івахнянської сільської ради було придбано житло ( двокімнатна квартира) в м.Монастирище.
  Громада села спільно із сільською радою взяли під опіку сім’ї учасників АТО, їм завезено по 6 складометри дров, надається грошова допомога.
 На обліку в сільській раді перебувають 10 малозабезпечених та багатодітних сімей, яким також сільська рада допомагає в оформленні документів на отримання грошової  допомоги.
На обліку в районному центрі зайнятості перебувають 56 жителів села. На весняно-осінній період 35 осіб будуть працевлаштовані на сезонні роботи в сільськогосподарські підприємства.
   Забезпечена тісна співпраця сільської ради з районним центром зайнятості. Згідно з договорами про організацію оплачуваних громадських робіт між районним центром зайнятості та сільською радою у 2015 році на громадських роботах відпрацювали 12 осіб . Центром зайнятості виділено на оплату громадських робіт 7300,00 грн. Було  виконано значний обсяг робіт з благоустрою села, утриманню кладовищ, пам’ятників, пам’ятних знаків, ремонту сільського Будинку культури,дитячого садка, що дало змогу сільській раді заощадити  значні кошти на оплату цих робіт.
 
 
Реалізація державної політики щодо дітей, жінок, сімей і молоді
 
 Не залишаються поза увагою сільської ради малозабезпечені, багатодітні  сім’ї   та  сім’ї, що виховують дітей-інвалідів.  Разом з районними службами сільська рада  забезпечує оформлення відповідних документів для отримання  допомоги  цими  категоріями сімей. 
  Дітям - інвалідам вручаються подарунки і грошові допомоги до Дня інваліда, Дня святого Миколая, забезпечується участь дітей - інвалідів у вогниках, концертах, які проводяться для них в районному і обласному центрах.
  В селі  щорічно  проводяться заходи, присвячені  Дню захисту дітей, Дню матері, Дню сім’ї, відзначається День молоді.
   Державною нагородою «Мати героїня» удостоєно 5 жінок села Івахни наразі готуються документи на подання ще однієї матері, яка народила і виховує шестеро діток.
  Значна робота проводиться сільською радою в напрямку формування здорового способу життя, та подолання негативних явищ серед молоді і дітей. Проводяться рейдові перевірки торгових точок в вечірній час на предмет дотримання законодавства при продажі алкогольних і тютюнових виробів, чергування на дискотеках. 
   Змістовно організовується в селах дозвілля молоді. Три рази на тиждень в сільському Будинку культури  проводиться дискотека. Цікаво і змістовно проходять культурно-масові заходи, присвячені святам Івана Купала, Дню села, Нового року, 8 Березня.
   Залучається молодь до участі в  художній самодіяльності. Щорічно учні школи беруть участь в районному конкурсі огляді дитячої художньої творчості «Грайлива веселка» і займають призові місця.
  В селі пропагується здоровий спосіб життя, заняття фізичною культурою, спортом.
   В приміщенні сільської школи відкрито куточок виробів народних умільців, в якому виставлено роботи з вишивки, витинанки, роботи з дерева, тощо. Періодично проводяться зустрічі з народними умільцями,які передають свої навики учням школи.
 
 
Розвиток культури
 
   На території Івахнянської  сільської ради функціонують два заклади культури:  сільський Будинок культури та бібліотека.
   Громада села у всі часи була і залишається співочою. Івахняни цінують українську культуру і народні звичаї.  Тому в селі добре організована робота з проведення культурно-масових заходів, організації дозвілля   молоді, діє  фольклорний колектив  художньої самодіяльності. Всі ці заходи вдало організовує художній керівник сільського Будинку культури.
   У 2015 році для Івахнянського Будинку культури було придбано  сучасну звукову апаратуру, мікрофони, закуплено 2 обігрівачі «Уфо», відремонтовано гримерну кімнату та сцену. В цілому на потреби  культури в 2015 році з сільського бюджету виділено 80510 грн.
   Сільська бібліотека має чималий книжковий фонд -7587 примірників, що дозволяє   жителям  села бути її активними читачами.
   За кошти  сільської ради на 2015 рік  проведено  передплату періодичних  видань для  сільської бібліотеки  на  суму  1200 грн.
   Окрасою села є фонтан «Муза», який знаходиться перед сільським Будинком культури.
  Одним із проявів високої культури громадян села є їх духовність. На території сільської ради знаходиться діюча православна церква Різдва Богородиці, яка побудована 2008 році. Стараннями священика Должікова В.В., прихожан церковної громади та спонсорів  проведено  зовнішнє і внутрішнє оформлення приміщення.
         
        
Розвиток фізичної культури та спорту
        
      Важливу роль в житті громади села Івахни відіграє  спорт.  Спортсмени села  беруть активну участь в районних  змаганнях  «Найспортивніше село».
     Щорічно проводяться сільські змагання з футболу, волейболу,  мініфутболу, настільного тенісу. При шкільному спортивному залі діють волейбольна і футбольна секції.  З жителів села створена найкраща в районі футбольна команда.
         Вже стало традицією щорічно проводити футбольні змагання за Кубок шкіряного м*яча  серед команд села на свято День села.
         На території села його жителі мають змогу займатись спортом  на сільському  стадіоні, шкільному спортивному  майданчику, в шкільному спортивному  залі , які перебувають в належному технічному стані. У 2015 році проведено ремонті роботи   в  спортивному  залі школи.
     Щорічно в селі  зростає кількість населення, яке займається спортом.
 
 
Зміцнення правопорядку, профілактика злочинності
        
       На території сільської ради  у 2015 році не було скоєно жодного важкого  злочину.
       Сприяє цьому  загін самоохорони, сформований у квітні 2014 року з активістів  села,  який здійснює нічні чергування, а також нічне освітлення вулиць, яке було встановлене  у 2014 році.
   В селі забезпечена тісна співпраця з дільничним інспектором та інспектором по роботі з неповнолітніми, які проводять роз’яснювальну роботу з населенням і учнями школи.  Прийом громадян дільничний інспектор проводить в окремо визначеному приміщенні і відповідно до графіку прийому.
 
Організаційна  робота
 
    Івахнянська сільська рада працює відповідно вимог прийнятого  Регламенту сільської ради  та згідно з планом роботи  ради . Впродовж 2015 року відбулось  11  сесій  сільської ради, на яких  розглядалися такі питання :
- звіт про виконання  сільського бюджету за 2014 рік.
- про надання спонсорської допомоги.
- про надання дозволів на розміщення об’єктів торгівлі на території сільської ради.
- про затвердження  плану роботи  Івахнянської сільської ради.
- про проведення загальних зборів громадян за місцем проживання .
- про затвердження технічної  документації по виготовленню Державних актів на право власності на земельні ділянки.
- про внесення змін до сільського бюджету.
- про встановлення ставки фіксованого податку з фізичних осіб при здійсненні ними торгівлі на території села Івахни  на 2016 рік .
- про встановлення розміру плати за торговий патент  на здійснення роздрібної торгівлі на території села Івахни  на  2016рік .
- про встановлення ставки земельного податку на 2016рік.
- про встановлення орендної плати за використання земель запасу та резервного фонду на 2016рік .
- про встановлення ставки комунального податку на території села Івахнина 2016рік .
- про встановлення ставки збору за видачу  дозволу на розміщення об’єктів торгівлі на території села Івахнина 2016 рікта інші.
  Рішень сільської ради, які б були опротестовані прокурором або  скасовані судом в 2015 році немає.
   На протязі року проводились  засідання постійних комісій, на яких розглядалисьзвіти депутатів, питання про  роботу установ, організацій і підприємств, які працюють на території сільської ради ,  про дотримання правопорядку на території сільської ради,попередньо узгоджувались  питання, які виносяться на сесії сільської ради.
   Постійно до сільської ради звертаються жителі села  з різних питань. За минулий 2015рік на особистому прийомі голови та секретаря побувало 186громадян. Двазвернення буликолективні. Звернень, що надійшли з вищестоящих органів  небуло . Всі звернення розглянуті своєчасно. Терміни розгляду звернень, визначені законодавством України,не порушувалися.
     Щорічно в селі проводяться загальні збори громадян, на яких розглядаються    питання  про  роботу виконкому   сільської ради   з питань соціально - економічного розвитку села, використання коштів самооподаткування,  про благоустрій населеного пунтку, зміцнення правопорядку та  профілактика   злочинності, вирішення соціальних питань. На загальні збори громадян запрошувалися представники різних служб району.   В 2015 році в с. Івахни  загальні збори громадян проводились 2 рази. 
   Сільською радою активно підтримується  участь громадян  в органах самоорганізації  населення.  На території села діють  10 вуличних  комітетів, які беруть активну участь у вирішенні питань місцевого значення. Зокрема, з допомогою голів вуличних комітетів вдалося організувати   участь громадян у роботах з будівництва твердого покриття доріг по вулицях  Кірова та  Горького, контролювати питання вуличного освітлення тощо. Значну допомогу в дотриманні правопорядку в селі надає загін самооборони, який створений в квітні 2014 року.
  Зауважень до виконання державної реєстрації актів цивільного стану до сільської ради немає.
   Приміщення Івахнянської сільської ради розміщене в центрі села і має належний естетичний  вигляд. У фойє приміщення оформлені інформаційні стенди про режим роботи установи, графіки прийому громадян сільським головою, секретарем сільської ради, депутатами районної, обласної ради, керівництвом району і області, дільничним інспектором, тощо.
 
  Стан пожежної та техногенної безпеки
        
  Івахнянською сільською радою проводяться заходи з контролю за станом пожежної та техногенної безпеки на підвідомчій території.  З  цією  метою з місцевим сільськогосподарським підприємством «Райз-Максимко»  заключено  угоду  про  використання   для   пожежних потреб трактора Т-150 з бочкою  РЖТ-10 (розрахованою на 10 кубів води).  Заправка   пожежного транспорту водою  передбачена у місцях розташування двох водонапірних башт в селі,а також є вільний забір води з відкритої водойми.
   На території села створений добровільний волонтерський загін  пожежних-рятівників, до складу якого входять 10 жителів села.
     За останні 5 років на території села не було пожеж.
     Вулиці села позначені інформаційними покажчиками. 
 На території Івахнянської сільської ради стихійні смттєзвалища відсутні.
 
 
Сільський голова                                     Л.М.Середюк